Vieme si dať také novoročné predsavzatia, aby sme ich splnili a mali z nich radosť ?

Autor: Hana Vrabcova | 9.1.2019 o 19:44 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  93x

Na konci každého roka bilancujeme, a súčasne si dávame presavzatia do nového roka. Niekto chce prestať fajčiť,alebo skoncovať s alkoholom, iný zdravšie sa stravovať, alebo prosto kludne a spokojne žiť. Ale ako to dosiahnuť  ? 

Na konci každého roka obvykle hodnotíme, ako sa nám podarilo splniť naše predsavzatia a plánujeme si nové. Pokiaľ sa pozrieme do histórie, pre starých Rimanov bol symbolom  roka boh Janus. Bol počiatkom dňa, mesiaca a hlavný sviatok mal na Nový rok, kedy sa ľudia slávnostne obliekali, blahoželali si a posielali si dary. Boh Janus bol zobrazovaný s dvoma tvárami, jedna sa pozerala do minulosti, druhá do budúcnosti. Od tej doby až do súčasnosti väčšina ľudí na konci starého roka a na začiatku nového hodnotí svoje úspechy a nezdary, spomína na chvíle šťastia aj smútku, a očakáva , čo prinesie  nový rok. 

Veľká vačšina novoročných predsavzatí súvisí s naším zdravím. Chceme skončiť s fajčením, pitím alkoholu, prejedaním sa , prosto prestať robiť v novom roku to, čo sa nám nepáči . A chceme začať cvičiť, behať, schudnúť , zdravšie sa stravovať, urobiť reštart nášho životného štýlu. 

U väčšiny rozhodnutí, ktoré chcete urobiť, je treba zmeniť svoje myslenie, to znamená dať si reálny cieľ a vedieť, ako sa dá dosiahnuť. Nie je múdre dať si  predsavzatie, že schudnete, keď neviete, akým spôsobom chcete tohto ciela dosiahnuť.

V prípade, že Vašim  plánom je  zmeniť svoj životný štýl a chcete schudnúť a začat jesť zdravo, môžete si najskôr prečítať rôzne informácie o zdravej výžive. Naučte sa zostaviť si denný jedálny lístok z potravín, na ktoré ste zvyknutí, ale s  menším množstvom energie.  Alebo sa môžete obrátiť na odborníkov a zúčastniť sa skupinových kurzov zdravého chudnutia overenou metodikou STOB, v ktorých klienti menia svoje životné, stravovacie a pohybové návyky.

Aj keď si do nového roka navzájom želáme veľa zdravia,väčšina z nás si neuvedomuje, že svoje zdravie máme do veľkej miery vo vlastných rukách. Preto si dajte predsavzatie - zodpovednosť za svoje zdravie v tomto roku beriem na seba. Priznajte si svoje chyby a odstráňte ich. Veľa zdravia ! 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?