Viete, že aj slávne ženy majú problémy s váhou ?

Autor: Hana Vrabcova | 19.1.2019 o 16:48 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  262x

Oprah Winfrey sa podarilo schudnúť, zapojila sa do komunity Weight Watchers. My máme STOB, ktorý založila PhDr. Iva Málková, jeho cieľom je vytvárať programy na redukciu váhy, jej udržanie a prevenciu zdravého životného štýlu. 

Zaujal ma príbeh chudnutia Oprah Winfrey, svetoznámej moderátorky, ženy, ktorá dlhodobo ovplyvňuje Ameriku a celý svet. A táto úžasná a cieľavedomá žena po dlhej dobe vyhrala aj boj so svojou hmotnosťou. 

Jo-jo efekt 
Oprah Winfrey dlhé roky skúšala rôzne redukčné diéty. Po ich ukončení schudla, ale keď začala jesť normálne,opätovne pribrala ešte viacej, ako schudla, a tak to išlo stále dookola, prosto jo-jo princíp ako vyšitý. 

Chudnutie v skupine 
Keď už si nevedela poradiť, dostala zaujímavú ponuku na kurz chudnutia a zapojila sa do komunity Weight Watchers - Strážcovia hmotnosti ( ďalej W W). Účastníci sa mali naučiť jesť striedmo a počítať množstvo zjedenej energie. Oprah sa konečne po dlhých rokoch podarilo postupne schudnúť 20 kíl a udržať si váhu.
Spokojná so svojím výsledkom chudnutia kúpila 15 % akcií spoločnosti W W. 

Ako sa chudne v klube W W ? 
Základným posolstvom programu klubu je viacej sa pohybovať a menej jesť.  Diéta je založená na 4 princípoch - pravidelnej fyzickej aktivite, výbere správnych potravín, podpornom prostredí a psychológii chudnutia. To všetko vedie k zmene životného štýlu. Nerieši sa len nutričná hodnota jedla a samotné chudnutie, ale cieľom je dosiahnuť celkové psychické zdravie, najmä emočnú rovnováhu, a to všetko za podpory skupiny. 

Prečo nemáme W W v Čechách a na Slovensku ? 
Rakúsky W W kúpil pred mnohými rokmi  licenciu na oba štáty. Neskôr zistil, najmä v Čechách,(na Slovensku to ide pomalšie), že už je rozbehnutý STOB ( STop OBezite ),  ktorý organizuje  kurzy znižovania nadváhy. Chceli sa  spojiť, ale PhDr. Iva Málková, zakladateľka STOBu ponuku odmietla.  
Cení si aktivít W W, ale predsa len metodika STOBu je oveľa sofistikovanejšia a má vzdelanejších lektorov. Združuje vyše 400 psychológov, lekárov,nutričných terapeutov, trenérov a ďaľších odborníkov, ktorí pomáhajú obéznym trvalo meniť svôj životný štýl a redukovať telesnú hmotnosť. Cieľom STOBu je vytvárať programy na na redukciu váhy, jej udržanie a nové preventívne programy k zdravému životnému štýlu.  

Čo je obsahom kurzu ?
V skupinových kurzoch znižovania nadváhy a obezity sa využíva metodika kognitívno-behaviorálnej psychoterapie, ktorá je súčasťou komplexného prístupu k terapii obezity v Českej republike.
Oproti W W je súčasťou každého kurzu okrem teórie aj cvičenie. Ďalším veľkým rozdielom je, že skupiny sú uzatvorené, takže sa môžu lepšie dosiahnúť systematické zmeny,oproti tomu, keď sa členovia v skupine náhodne striedajú. 
Preventívne a terapeuticky na dialku pomáha STOB svojim klientom v programe Sebekoučink, Jídlokoučink a Psychokoučink. Zadarmo je elektronický časopis Pochutnej si so STOBom. 

V súčasnej dobe sa zvyšuje počet ľudí, ktorí majú problém s nadváhou a obezitou bez rozdielu veku a  pohlavia,a súčasne sa tým zvyšujú priame a nepriame náklady na zdravotnú starostlivosť.
Zamyslime sa nad svojím zdravím, nad svojím životným štýlom a zmeňme sa k lepšiemu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fotografie boli detailné. Novinári hovoria o tom, ako ich sledovali

Možno skúšali odsledovať, kto by bol najľahšia obeť, hovorí Zuzana Petková.


Už ste čítali?